Soczewki czy okulary?

women s portrait outdoors 1
women s portrait outdoors 1


Obecnie soczewki kontaktowe stały się bardzo modne wśród Polaków. Coraz chętniej sięgają po nie ludzie młodzi, chcący ukryć swoją wadę wzroku i jednocześnie pozbyć się uciążliwych okularów. Jakie zalety i wady mają soczewki i okulary?

Generalnie lekarze zgadzają się, że w soczewkach pacjenci mają lepsze i szersze widzenie, co jest spowodowana umieszczeniem ich bezpośrednio na gałkach ocznych pl.wikipedia.org. Soczewki nie są ograniczone oprawkami, nie mamy problemów z postrzeganiem przedmiotów znajdujących się po bokach. Dobrze dobrana soczewka doskonale leży na oku, a ich użytkowanie nie jest już kłopotliwe, jak dawniej. Czasami jednak niemożliwe jest ciągłe używanie soczewek w związku z pojawiającymi się podrażnieniami, występującym syndromem ‚suchego oka’, oraz infekcjami. Na szczęście coraz nowsze rodzaje soczewek ograniczają do minimum ryzyko wystąpienia nieporządnych objawów https://pl.wikipedia.org/wiki/Sk%C3%B3ra. Niektóre choroby jak: zwyrodnienia siatkówki, jaskra, cukrzyca nie pozwalają na noszenie soczewek i wtedy okulary są jedynym rozwiązaniem.

Okulary mimo wszystko trzymają się mocno. Przede wszystkim ze względu na niższe koszty użytkowania, oraz uprzedzenia przedstawicieli starszego pokolenia https://pl.wikipedia.org/wiki/Retinol. Dodatkowo okulary zaleca się ludziom spędzającym wiele czasu przy komputerze, ponieważ posiadają one specjalny filtr ograniczający dostawanie się promieniowania, a tym samym zmniejszając wysuszenie oka. Jednak okulary to też moda, dodająca uroku wielu użytkownikom, którzy traktują okulary jak biżuterię.

Rate this post